• Hovedlaget
  • Fotball Senior
  • Fotball Yngres
  • Håndball
  • Friidrett
  • Ski
Søndre Land IL Friidrett
  • Link to Facebook
  • Link to X
  • Link to Youtube
  • Om SLIL Friidrett
    • Om SLIL Friidrett
      • Lov for SLIL Friidrett
      • Lov for SLIL Allianse
      • Personvern (GDPR)
    • Kontakt oss – styret
    • Bli medlem
    • Kontingent i SLIL Friidrett for mosjonsløpere
    • SLIL Friidretts solidaritetsfond
    • Sponsing
    • Friidrettsbasaren 2025
    • Grasrotandelen
    • Våre anlegg
      • Søndre Land Idrettspark
        • SLIL Friidretts utstyrhus i Søndre Land Idrettspark
        • Ordensregler for Søndre Land Idrettspark
      • Holmenbanen kastanlegg
      • Søndre Land-Hallen
  • Resultater og statistikk
    • Klubbrekorder for senior
    • Medaljer i norske mesterskap
    • Norgesmestere for SLIL Friidrett
    • Medaljevinnere i norske mesterskap
    • Ungdomslekene (13 og 14 år)
    • Internasjonalt
  • Medlemsinfo
    • Treningsavgift/kontingent
    • Kontingent i SLIL Friidrett for mosjonsløpere
    • Klubbavtale med MX Sport Hov Randsfjord Handel
    • Deltakelse på stevner
    • Forsikring og lisens
    • Idrettsmedisinsk tilbud
    • Treningsstipend og treningsleir
  • Arrangementer
    • Kommende arrangementer i SLIL Friidrett
    • Aktivitetsoversikt (løpende)
    • Landstafetten
    • Hov-Løpet
    • Kontingent i SLIL Friidrett for mosjonsløpere
    • Friidrettens Dag
    • Motbakkeløpet Fra fjord til Helvete
    • Norsk friidretts sommerleir
  • Trening
    • Treningstider
    • Ungdomsgruppa
    • Friidrettsskole for barn
    • Løpegruppe
    • Løp i Norge
  • SLIL Friidrett TV
  • Lenker
    • Kvalifiseringskrav
    • NM jr 2016
      • Resultater NM jr 2016
  • Menu Menu
Blog - Siste nytt

BAMSELEKENE SØNDAG: To nye bamsetitler og 14 personlige rekorder

19. mars 2017/i Bamselekene, Nyheter, Stevner/av Sæmund Moshagen

Josue Kongolo (15) vant søndag to nye bamsetitler under andre dag av Bamselekene i Stangehallen. Søndre Land IL Friidretts utøvere er dermed oppe i totalt sju bamsemestertitler under denne helgens storstevne med 814 deltakere.

Josue vant først kulestøt 4 kg i G15, og deretter 200 meter. I løpet av to dager i Stangehallen ble han bamsemester fire ganger på like mange øvelser. Josue vant 60 meter og lengde lørdag.

Christoffer Tvinnereim (18) vant søndag sølv i høyde G18/19 med årsbeste 1,82 meter. Sølv ble det også til Gracia Kongolo (20) på 200 meter i kvinner senior og Trym Olsson Røen (19) på 200 meter i G18/19.

Anja Ødegård vant bronse i høyde J17. Bronse ble det også på Are Bergum Nilsen på 200 meter i G17. Klubbens utøvere presterte 14 personlige rekorder søndag. Lørdag ble det 13 personlige rekorder, slik at klubbens 21 deltakere totalt hentet med seg 27 personlige rekorder hjem fra årets bamseleker, i tillegg til sju bamsetitler, seks andreplasser og fire tredjeplasser.

Slik gikk det lørdag

Se alle resultatene her

Her er SLIL-utøvernes prestasjoner søndag fra yngst til eldst:

Helene Haugen Vestrum (8) deltok i J10-klassen med bravur, og satte ny personlig rekord på 60 meter med tiden 11,61. I lengde hoppet hun 2,46 meter.

Aksel Stavik Moshagen (9) deltok i G10-klassen, også han med bravur. På 60 meter ble det 10,29 og i kulestøt 2 kg 5,11 meter.

Iver Hauger Fremstad (11) satte personlig rekord på 60 meter med tiden 10,87 i sitt aller første friidrettsstevne.

Nissi Tshishimbi Kongolo (11) satte ny personlig rekord på 60 meter med tiden 9,36. Han løp inn til seier i sitt heat og 6. plass totalt i G11. I kulestøt 2 kg forbedret han PB med mer enn en meter til 8,37, som ga 5. plass i G11.

Henrik Haugen Vestrum (12) startet dagen med personlig rekord 30,48 og 7. plass på 200 meter i G122.Han fukgte opp med ny PB 9,02 og 4. plass i klassen på 60 meter. Henrik fikk ny PB i kulestøt 3 kg med resultatet 6,48 meter.

Nikolai Stavik Moshagen (12) var uheldig og tråkket av seg den ene piggskoen i starten av sin 200 meter, men fullførte til tiden 32,12. På 60 meter ble det en fin forbedring av PB til 9,38. I kulestøt 3 kg ble det en flott fjerdeplass med en lengste støt på 7,54 meter.

Emma Savaldhullet (13) debuterte på friidrettsstevne denne helgen, og fikk søndag personlig rekord på 200 meter med tiden 37,01.

Fredrik Stavik Moshagen (14) forbedret sin PB i kulestøt 4 kg med 16 cm til 8,91 meter. Det ga 8. plass i G14.

Jenni Askvig (14) hoppet 3,62 meter i lengde. Hun valgte deretter å stå over 200 meter med vondt bein.

Fatou Kamara (14) forbedret sin PB i lengde med fem cm til 4,40 meter, som ga 6. plass i J14.

Josue Ilunga Kongolo (15) vant søndag sin 3. og 4. bamsemestertittel denne helgen etter 13,10 meter i kule 4 kg og 24,12 på 200 meter.

Truls Walbye Søhagen (16) forbedret personlig rekord på 200 meter med nesten fem sekunder til 25,12. Han fikk 2. plass i sitt heat og 4. plass totalt på distansen i G16.

Anja Ødegård (17) oppnådde en flott 3. plass i høyde J17 etter å ha hoppet 1,40 meter. På 200 meter ble det en ny fjerdeplass med tiden 28,61, som er Anjas beste tid innendørs.

Are Bergum Nilsen (17) har slitt med en vond legg en stund, og ga seg etter 1,57 i høyde. På 200 meter forbedret han PB med vel 1,3 sekunder til 26,00, som ga en flott 3. plass i G17.

Christoffer Tvinnereim (18) presterte årsbeste i høyde med 1,82, som ga 2. plass i G18/19. Han hadde deretter et par svært gode forsøk på 1,87 – to cm over PB.

Trym Olsson Røen (19) har vist imponerender framgang på sprinten gjennom helgen, og fulgte opp med et nytt fint løp på 200 meter søndag. Tiden 24,54 er en forbedring av tidligere PB med 1,8 sekunder, og ga en flott 2. plass i G18/19.

Gracia Chiama Kongolo (20) har hatt en flott helg under Bamselekene med flere PB og to bamsemestertitler lørdag. Søndag ble det 2. plass på 200 meter etter et løp på 29,19.

 
Tags: Bamselekene, friidrett, søndre land
Del dette innlegget
  • Del med Facebook
  • Del med X
  • Share on WhatsApp
  • Del med Pinterest
  • Del med LinkedIn
  • Del med Tumblr
  • Del med Vk
  • Del med Reddit
  • Del med epost
https://friidrett.slil.no/wp-content/uploads/2015/04/logo_friidrett.png 0 0 Sæmund Moshagen https://friidrett.slil.no/wp-content/uploads/2015/04/logo_friidrett.png Sæmund Moshagen2017-03-19 09:00:112018-05-02 07:04:59BAMSELEKENE SØNDAG: To nye bamsetitler og 14 personlige rekorder
Kanskje du også liker disse
Friidrettsskolen har sommerpause – ungdommene trener
Barn og ungdom trente sammen
TYRVINGLEKENE LØRDAG: Bronsevinner på 60 meter
Uttatt til Nordisk Mesterskap i mangekamp
Telma Eid med ny klubbrekord i lengde
LANDSTAFETTEN 50 ÅR: Gulljint’n fra 1969 var tilbake ved start
Inspirerende på samling
Onsdag starter Landkarusellen – nå også med trimklasse uten tidtaking
Ad
Ad
Ad
Search Search
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
© Copyright - Søndre Land IL Friidrett | PERSONVERNERKLÆRING
  • Link to Facebook
  • Link to X
  • Link to Youtube
Link to: BAMSELEKENE LØRDAG: 5 bamsemestere og en rekord Link to: BAMSELEKENE LØRDAG: 5 bamsemestere og en rekord BAMSELEKENE LØRDAG: 5 bamsemestere og en rekord Link to: Denne helgen er det friidrettsting Link to: Denne helgen er det friidrettsting Denne helgen er det friidrettsting
Scroll to top Scroll to top Scroll to top

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler.
Ved å fortsette å navigere gjennom nettstedet, godtar du bruken av informasjonskapsler.

OKLes mer

Informasjonskapsler og personvern



Hvordan vi bruker informasjonskapsler

Vi kan be om at informasjonskapsler skal settes på enheten din. Vi bruker informasjonskapsler for å gi oss beskjed når du besøker våre nettsteder, hvordan du samhandler med oss, for å berike din brukeropplevelse, og å tilpasse forholdet ditt med nettstedet vårt.

Klikk på de forskjellige kategorioverskriftene for å finne ut mer. Du kan også endre noen av dine preferanser. Vær oppmerksom på at blokkering av enkelte typer informasjonskapsler kan påvirke funksjoner på våre nettsteder og tjenestene vi kan tilby.

Viktige nettsteds-informasjonskapsler

Disse informasjonskapslene er strengt nødvendige for å gi deg tjenester tilgjengelig via vår nettside og for å bruke noen av funksjonene.

Siden disse informasjonskapslene er strengt nødvendige for at nettsiden skal vises, kan du ikke nekte dem uten å påvirke hvordan nettstedet fungerer. Du kan blokkere eller slette dem ved å endre nettleserinnstillingene og tvinge blokkering av alle informasjonskapsler på denne nettsiden.

Google Analytics informasjonskapsler

Disse informasjonskapslene samler inn informasjon som brukes enten i samlet form for å hjelpe oss med å forstå hvordan nettstedet vårt blir brukt, eller hvor effektive våre markedsføringskampanjer er, eller for å hjelpe oss å tilpasse vår nettside og søknad for deg for å forbedre din opplevelse.

Hvis du ikke vil at vi sporer besøket ditt på nettstedet vårt, kan du deaktivere sporing i nettleseren din.

Andre eksterne tjenester

Vi benytter også ulike eksterne tjenester som Google Webfonts, Google Maps og eksterne Videoleverandører. Siden disse leverandørene kan samle inn personlige data som din IP-adresse, lar vi deg blokkere dem her. Vær oppmerksom på at dette kan redusere funksjonaliteten og utseendet til nettstedet vårt. Endringene trer i kraft når du oppdaterer siden.

Google Webfont-innstillinger:

Google Map-innstillinger:

Vimeo og Youtube videoinnstillinger:

Personvernerklæring

Du kan lese mer om våre informasjonskapsler og personverninnstillinger i detalj på vår side om personvern: PERSONVERN

Accept settingsHide notification only